Google+’a Bir Şeyler Oluyor!

Google’ın sosyal medya olarak sunduğu Google+ her yaptığı hareketiyle haber konusu olmaya devam ediyor. Facebook ve Twitter’a rakip olarak görünen Google+ kendini hızla yenilemeye devam ediyor. Çoğumuz onun için “Yine olmadı”, “Facebook’a yenildi” dedik ama Google+, bizi utandırmak için hazır! 2011 yıl ortasında açıklanan Facebook’un toplam istatistiği 1 milyon kullanıcı olarak belirlenmişti.

Google’ın sosyal ağ hizmeti Google+’a günde 625.000 kullanıcı kayıt yapıyor. Ve eğer Google+’ın üye sayısı bu hızla artmaya devam ederse, 2012′nin sonunda kayıtlı kullanıcı sayısının 400 milyona ulaşması bekleniyor. Ve bundan da anlaşılıyor ki Google+ bu sonuca daha kısa sürede ulaşacak. Facebook’un yıllarca ulaştığı bu statüye Google+ hızla tırmanıyor.

Ancestry.com’un kurucusu Paul B. Allen yaptığı açıklamada geçtiğimiz haftalar içinde “Google+’ın atağa geçtiğini ve Aralık ayı içinde bugüne kadarki üye sayısının dörtte biri kadar yeni üyenin siteye kayıt olduğunu söylüyor.”

İnternetin en büyük şirketi olan Google, Google+ ile 800 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook’a büyüklüğünü göstermeye çalışıyor . Google+ bu senenin başlarında kurulmasına rağmen Eylül ayına kadar test aşamasındaydı. Ve herkese kapılarını Eylül ayında açtı. Google’ın patronu Larry Page, Ekim ayında yaptığı açıklamada 40 Milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirtmişti.

BENZER

Google+’a Bir Şeyler Oluyor!
4/ 5
Oleh