Fujitsu ile Sanallaştırma Artık Hayal Değil!

Common Information Model (CIM) standardını destekleyen PRIMERGY ServerView Suite 5.30, VMware vSphere 5 bulut altyapı platformuna da tam destek sunuyor. Yazılımın yeni sürümü işletmelerin verimliliğini artırıyor, arıza sürelerini azaltıyor, BT altyapılarının basit, hızlı ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Uygun maliyeti sayesinde ise her ölçekten kurum en son teknolojiden faydalanabiliyor.

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, PRIMERGY ServerView Suite sistem yönetim yazılımının yeni sürümüyle VMware vSphere® 5 bulut altyapı platformuna güçlü bir destek sundu. Fujitsu’nun, veri merkezlerini tamamen sanallaştırmak konusundaki kararlılığının ifadesi olan bu yenilikle PRIMERGY ServerView gelişmeye devam eden Common Information Model (Ortak Bilgi Modeli – CIM) standardını da destekliyor.

İşletmelerin faaliyetlerini destekleyen BT sistemlerinin etkin olarak kontrol edilmesini garanti altına alan, verimliliği artıran ve arıza süresini azaltan PRIMERGY ServerView, fiziksel ve sanal BT altyapıları için basit, hızlı ve uygun maliyetli merkezi yönetim sunuyor.

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Sanallaştırmanın gücü, kurumların ölçeklenebilir, güvenilir ve esnek BT uygulamalarıyla faaliyetlerini destekleyecekgüçlü altyapı ve bu sistemlerin etkin yönetiminden geliyor. Başarısı kanıtlanmış PRIMERGY ServerView sistem yönetim yazılımımızdaki yenilik ve gelişmeler CIM standartlarını temel alan sanallaştırma çözümlerinin entegre edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda VMware vSphere 5′i de destekleyerek Fujitsu – VMware iş ortaklığını genişletiyoruz.”

Gelişmiş CIM Desteği

Dağıtılmış Yönetim Görev Ekibi (Distributed Management Task Force – DMTF) tarafından tasarlanan CIM, BT mimarilerindeki tüm bileşenlerin uyumlu ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlayan bir açık standarttır. DMTF üyelerinden biri olan Fujitsu, CIM için ServerView desteğini ilk kez Kasım 2010′da sundu.

Genişletilmiş CIM desteği sayesinde PRIMERGY ServerView müşterileri artık CIM bazlı ortamlarda faaliyet gösteren sanal sunucuların belirli görevlerini kontrol edebiliyor. Bunlar arasında VMware vSphere 5 de yer alıyor. Fujitsu ServerView Operations Manager 5.30′un ek özellikleri arasında genişletilmiş sistem kontrolü, etkinlik ve alarm yönetimi, güç yönetimi ve RAID yönetimi yer alıyor.

VMware vSphere 5′e tam destek

Fujitsu ve VMware’in Fujitsu’nun sanallaştırmaya olan bağlılığını temel alan uzun süreli stratejik bir iş ortaklığı bulunuyor. Bu kapsamda Fujitsu, sunuculardan depolama sistemlerine, ağlardan sanallaştırma yazılımlarına ve faaliyet yönetim araçlarına kadar pek çok ürün ve hizmet sunuyor. VMware ve Fujitsu arasındaki iş ortaklığı teknoloji varlıklarının sürdürülebilirliğinin yanı sıra daha etkin kaynak kullanımı ve BT karmaşıklığının azalmasını sağlıyor. PRIMERGY ServerView da geliştirilmiş özellikleriyle VMware vSphere 5′e tam destek sağlıyor.

VMware Global Stratejik İşbirlikleri Başkan Yardımcısı Gary Green konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“VMware’in bulut altyapıları portföyü ve yönetim çözümleri sanallaştırma ve bulut platformları için amaca uygun bir şekilde yapıldı. Fujitsu PRIMERGY ServerView Suite ile birlikte çözümlerimiz sanal ve hibrid bulut ortamların yönetimini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda BT etkinliğini ve verimliliğini artırırken BT’nin yürütülmesi için gereken görünürlüğü ve kontrolü sağlıyor.”

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer PRIMERGY ServerView Suite sistem yazılımındaki yenilikleri şöyle değerlendirdi:

“Fujitsu, sanallaştırmanın özellikle KOBİ’ler için daha kolay kullanılabilir hale gelmesi için çalışıyor. Sunucu yönetimi yazılımımız PRIMERGY ServerView Suite’te yapılan yeniliklerin ve gelişmelerin her ölçekten kuruma, özellikle de KOBİ’lerimize yardımcı olacağını düşünüyoruz. Sistem yazılımımızın VMware vSphere 5′e tam destek sağlaması sayesinde, bu sanallaştırma platformunu kullanan müşterilerimize bulut altyapılarının oluşturulması sürecinde güvenilirve etkin destek sunuyoruz. Müşterilerimize sistem kaynaklarını uygun maliyetlerle tek bir yerden izleme ve kontrol etme avantajını sağlıyoruz.”

BENZER

Fujitsu ile Sanallaştırma Artık Hayal Değil!
4/ 5
Oleh