Araplardan İsrail’e Hacker Şoku!

Yüzbinlerce İsrail vatandaşının neredeyse tüm bilgileri, şimdi bu sürpriz hacker grubunun elinde!

Grup-XP adlı ve Anonymous ile ittifakta olduklarını iddia eden Suudi hacker grubu, İsrail’in önde gelen spor sitelerinden One.co.il’i hack’leyerek verileri ele geçirdi. 400.000 kişinin kişisel bilgilerini, adreslerini, telefonlarını, kimlik numaralarını ve kredi kartı bilgilerini ele geçirdiklerini söylüyorlor…

Fakat İsrailli banka Bank Hapoalim, yaptığı açıklamada, saldırıdan etkilenen insanların bu sayının çok daha altında olduğunu, geçerli kart numaralarının 14.000 civarında olduğunu belirtti. Çalınan bazı kart bilgileriyle internetten alışveriş yapıldığının tespit edildiğini fakat bu miktarın çok ufak olduğunu söyleyen banka, diğer tüm kartların iptal edildiğini ve bu alışverişlerden kullanıcıların sorumlu tutulmayacağını duyurdu.

Grup, “Bizim için eğlenceli olan ne mi? 400.000 insanın bankalar önünde toplamasını ve kartlarının çalınmasıyla ilgili şikayet etmelerini izlemek. İsrail bankalarının 400.000 kredi kartını parçalara ayırmasını ve yenilerini yapmasını izlemek. İsrail kredi kartlarının, tıpkı Nijerya kredi kartları gibi güvensizliğini tüm insanlara, dünyaya göstermek” açıklamasında bulundu. Üstelik şimdi de milyonlarca İsraillinin sosyal güvenlik numaralarının kayıtlı olduğu Pastebay’i de hack’leyeceklerini ve verileri paylaşacaklarını söyledi.

BENZER

Araplardan İsrail’e Hacker Şoku!
4/ 5
Oleh