Anonymous: “Biz Yapmadık!”

Anonymous bilindiği üzere son zamanların en çok konuşulan bir Hacker Grubudur. Yaptığı bir çok Hack de daha çok zararlı değil, yararlı işler yapmışlardır. Bu da daha çok göz önünde bulunmasına sebep olmuştur. Bu tür haberlerle kısa sürede adını duyurmayı başarabilmiştir. Şimdilerde yine böyle büyük bir Hacker saldırısına uğrayan ABD’li bir güvenlik şirketi olan Stratfor sözü geçen saldırıyı onayladı ve kredi kartı verilerinin gerçekten çalınmış olabileceğini açıkladı.

Anonymous: Stratfor’u Biz Hack’lemedik!

Son dönemin en büyük hacker saldırılarından biri için, dev hacker grubundan açıklama geldi! Anonymous’a bağlı olduğu düşünülen bir grup hacker, ABD’li güvenlik şirketi Stratfor’a yapılan saldırıyı kendilerinin yapmadıklarını söylediler.

LulzSec’den Sabu ile ilişkisi olduğu düşünülen bir grup hacker, Stratfor’un özel müşteri listesini ve 4.000′den fazla kredi kartı numarasını, parolaları ve ev adreslerini çalmayı başarmıştı. Ancak Anonymous’a göre “Anonymous olduğunu iddia eden hacker’lar, bunu kendilerini gizlemek için yaptılar ve Anonymous’u oltaya getirdiler”. Stratfor analistlerinin son derece bağımsız olduğunun düşünüldüğünü söyleyen Anonymous, topluluğun medya kaynaklarına saldırmadığını da sözlerine ekledi.

BENZER

Anonymous: “Biz Yapmadık!”
4/ 5
Oleh