2012′de Teknolojiden Beklentilerimiz!

Malumunuz yeni bir yıla girdik ve bu yıl bitmeden gerçekleşmesini istediğimiz bir takım teknolojik yeniliklerin listesi hazırlandı. Bu çoğu kişinin de içinde bir uhde olarak kalan bir yaradır.

2012′deki teknolojinin neye benzeyeceği konusunda birçok tahmin yapılıyor. Ancak bu tahminlerde atlanan bazı önemli konular olduğunu düşünüyoruz. 2012′de en çok gelişmesini beklediğimiz teknolojileri sizler için şöyle sıraladık:

24 saat dayanmayan pillere son: Bulunduğumuz dönemde insanlar, sabit bilgisayarlardan daha çok mobil cihazlara bağlı hale geliyorlar. Bu teknolojilerle “istediğimiz her yerde” internete bağlanabiliyoruz. Ama gerçekten de “istediğimiz her yerde” mi yoksa nispeten “bir elektrik prizinin olduğu bir yerde” mi?

Tabletlerin ve bazı laptop’ların pil ömürleri kabul edilebilecek seviye de olsa da Galaxy Nexus, Iphone 4S gibi en son cepler bu konuda geri gitmiş gibi görünüyorlar.

Bu konuda sizin yorumunuz ne? Tercih imkanınız olsaydı, 2012 yılında pili bir gün dayanan 4 çekirdekli bir cebi mi, yoksa pili yoğun kullanımda en az 3-4 gün dayanan çift çekirdekli bir cebi mi seçerdiniz?

BENZER

2012′de Teknolojiden Beklentilerimiz!
4/ 5
Oleh